A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Квітчанський ліцей Селищенської сільської ради Черкаської області

Програма "Шкільний автобус" на 2022 - 2024 роки

Дата: 08.09.2023 23:38
Кількість переглядів: 28

Програма "Шкільний автобус" на 2022 - 2024 рок

 

 

 

 

 

СЕЛИЩЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОН ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ

 

РІШЕННЯ

 

22 грудня 2022 року                     с. Селище                                         № 32-8/VIII

 

Про внесення змін  до Програми  

"Шкільний автобус" на 2022-2024 роки

від 10.08.2021 року  № 13-149/VIІI

 

          На виконання статей 13, 56, 66  Закону України "Про освіту", статті 21 Закону України "Про загальну середню освіту", відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №31 "Про затвердження Державної цільової соціальної   програми "Шкільний автобус", із змінами, з метою виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного перевезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників, підвищення освітнього рівня сільського населення, раціонального використання кадрового потенціалу педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, сільська рада ВИРІШИЛА :

 

  1. Внести зміни в   Програму "Шкільний автобус" на 2022-2024 роки від 10. 08.2021 року  № 13-149/VIІI та викласти в новій редакції, що додається.

         2. Завідувачу Сектору освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради Ляшенко А.В. забезпечити організацію виконання заходів, передбачених даною Програмою, інформувати сільську раду про хід її виконання.       

           4. Контроль за виконанням даної Програми покласти на Завідувача Сектору освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради Ляшенко А.В. та на постійну комісію сільської ради з питань інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства, комунальної власності та гуманітарних питань.

 

 

Сільський голова                                                     Анатолій  ПАРХОМЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

        ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                                     рішенням  сільської ради 

                                                                                                                  від  22.12.2022 № 32-8/VIII                              

ПРОГРАМА

„Шкільний автобус” на 2022-2024  роки

 

Загальна частина

Відповідно до абзацу сьомого частини 1 статті 13, 56, 66 Закону України „Про освіту”, абзацу другого частини першої статті 21 Закону України „Про загальну середню освіту”, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, постанови Кабінету Міністрів України №31 від 16 січня 2003 року „Про затвердження Державної цільової соціальної програми „Шкільний автобус” зі змінами, передбачено забезпечення у сільській місцевості регулярного  безоплатного підвезення до місця навчання і додому учнів та педагогічних працівників.

Програма визначає мету, зміст, завдання та проблеми щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до місць навчання учнів та педагогічних працівників.

Програма  спрямована на забезпечення  соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, створення оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів і належних умов для отримання учнями повноцінної базової та середньої освіти у сільській місцевості.

Програма може доповнюватися, змінюватися відповідно до порядку,  установленого чинним законодавством України.

Розроблення Програми зумовлено необхідністю модернізації системи освіти сільської місцевості, переорієнтації на забезпечення якісної освіти та справедливого доступу  до неї.

Виконання Програми дасть змогу створити умови для забезпечення у сільській місцевості регулярного перевезення до місць навчання учнів і педагогічних працівників, що сприятиме забезпеченню якісної освіти учнів у базових навчальних закладах.

Фінансування заходів Програми здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей бюджету громади та інших джерел незаборонених законодавством.

Мета та основні завдання

Метою Програми є:

- виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місця навчання і додому учнів та педагогічних працівників;

- підвищення освітнього рівня сільського населення;

- раціональне використання кадрового потенціалу педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській міс­цевості;

- забезпечити підвезенням усіх учнів та педагогічних працівників до навчальних закладів, а також учнів для участі у спортивних змаганнях, екскурсіях, конкурсах різного рівня

- забезпечити послугами з перевезення за потребою мобілізаційних військовий, внутрішньо переміщених осіб, членів добровольчого формування територіальної оборони.

 

 

 

Основними завданнями Програми є:

- забезпечення прав громадян на доступність і безоплатність здобуття загальної середньої освіти;

- оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості;

-  заключення договорів з автотранспортними підприємствами для забезпечення у сільській місцевості  регулярного безоплатного перевезення учнів і педагогічних працівників до місць навчання і додому;

-для виконання мобілізаційних і військових завдань;

-забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб;

-забезпечення перевезення членів добровольчого формування територіальної оборони.

 

Обґрунтування шляхів і засобів вирішення проблем

 

Для забезпечення справедливого доступу до якісної освіти необхідно створити належні умови безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників навчальних закладів до місця навчання, роботи і додому, що передбачено чиним законодавством України.

Оптимізація мережі навчальних закладів Селищенської сільської ради передбачає забезпечення закладів освіти шкільними автобусами, що дасть змогу забезпечити безкоштовне підвезення дітей та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності, до навчальних закладів.

За час дії Програми планується:

- забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу;

- забезпечити підвезенням дітей шкільного віку громади та педагогічних працівників до навчальних закладів, а також учнів для участі у спортивних змаганнях, екскурсіях, конкурсах різного рівня .

          Для забезпечення підвезення розробляється, затверджується транспортний маршрут для перевезення учнів..

При забезпеченні транспортним засобом для підвезення учнів до місць навчання на кожний окремий маршрут беруться до уваги дорожні умови, наявність кваліфікованих водіїв та зростаючі регулярні витрати на підтримку роботи системи шкільних автобусів (страхування, вартість палива, утримання     транспортних засобів, технічний огляд).

Транспортні маршрути підвезення учнів і вчителів сільської місцевості до місць навчання, на роботу та в зворотному напрямі, можуть змінюватись у зв’язку з оптимізацією мережі загальноосвітніх навчальних закладів та за заявами батьків.

Фінансування заходів Програми буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету  сільської територіальної громади та інших джерел, не заборонених чиним законодавством.

При формуванні бюджету сільської територіальної громади на наступні роки обсяги фінансування заходів Програми будуть визначатись відповідно до реальних можливостей бюджету.

 

Напрями діяльності та заходи Програми

 

Видатки формуються за рахунок бюджету сільської територіальної громади, інших джерел, не заборонених законодавством, використовуються за цільовим призначенням, виключно для реалізації мети та завдань Програми.

З метою охоплення навчанням усіх дітей шкільного віку громади, удосконалення навчально-матеріальної бази навчальних закладів, забезпечення висококваліфікованими кадрами, ефективного використання фінансових ресурсів розробляються маршрути підвезення учнів до навчальних закладів. Кожен маршрут оснащується транспортним засобом залежно від кількості дітей, які потребують підвезення.

 

Організація управління та контроль за ходом виконання Програми

 

Контроль за виконанням завдань і заходів Програми здійснює Сектор освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради. З метою контролю за виконанням Програми Сектор освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради здійснює аналіз стану реалізації Програми та щороку надає звіт про хід виконання її заходів.

 

Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть можливість:

- забезпечити соціальний захист учасників навчально-вихов­ного процесу, припинити негативні процеси у соціальній сфері сіл, досягти позитивних зрушень у забезпеченні життєдіяльності сільського населення;

- створити оптимальну мережу загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості;

- створити у сільській місцевості належні умови для здобут­тя повної загальної середньої освіти, дітей шкільного віку громади.

 

Фінансування Програми

 

Фінансування заходів, визначених Програмою, може здійснюватися відповідно до законодавства як за рахунок бюджету сільської територіальної громади, співфінансування, та  інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

 

 

Заходи

з реалізації Програми „Шкільний автобус” на 2022-2024 роки

 

з/п

Зміст

орієнтовні обсяги та фінансування, тис. грн

Відповідальні

виконавці

 

2022

2023

2024

 

 

1.

Передбачити кошти на придбання дизпалива

120 тис.грн.

160,0 тис.грн.

142,0 тис.грн.

Сектор освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради;

 

2.

Передбачити кошти на придбання запчастин та ремонт автобусів.

280,0 тис.грн

200,0 тис.грн

300,0 тис грн

Виконавчий комітет

Селищенської сільської ради, Сектор освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради

 

3.

Розробити та затвердити транспортні маршрути для перевезення учнів та педагогічних працівників до навчальних закладів та підвезення учнів для участі у спортивних змаганнях, екскурсіях, конкурсах різного рівня.

-

-

-

Сектор освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради

 

4.

У випадку несприятливих погодних умов, які перешкоджають підвозу учнів, зобов’язати дорожні служби першочергово здійснювати розчистку чи ремонт доріг по маршруту руху автобусів.

-

-

-

Сектор освіти, культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради

 

5.

Проводити бесіди з правил безпечної поведінки на маршрутах перевезення.

-

-

 

Адміністрації шкіл

 

ВСЬОГО:

400,0 тис.грн.

360,0 тис.грн.

442,0 тис.грн.

 

 

 

Секретар сільської ради                                                          Олена СЕМИВОЛОС

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень